Grafik Tasarım

Grafik tasarım, vermek istediğiniz mesajı görsel yoluyla iletmenizi sağlayan, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak afiş, post, logo, animasyon gibi görsellerin üretim işlemidir. Yetenek ve hayal gücünün birleşimini oluşturan grafik tasarım ile tüm projelerde daha etkili sonuç alınır.

Dijital dönüşümün oldukça etkili olduğu bu çağda, logo tasarımı, post tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı gibi oldukça önem arz eden işler, grafik tasarım uzmanı olarak isimlendirilen personel tarafından gerçekleştirilir. Grafik tasarım çözümleri kapsamında tasarımcı; karşıtlık, hizalama, denge gibi sanatsal ölçütlere dikkat ederek ortaya bir eser çıkarır.

Grafik tasarım konusunda sizlere sunduğumuz hizmetler şu şekildedir:

Logo & Amblem Tasarımı
Markanızın temel yapı taşı olan ve insanlara markanızı tanıtan logo & amblem tasarımlarını kapsayan hizmettir.

Post Tasarımı
Sosyal medya hesaplarında paylaşılmak üzere hazırlanan görsel içerikleri kapsayan hizmettir.

Banner Tasarımı
Reklam veya tanıtım amacıyla web siteleri için kurumsal kimliğinize uygun hazırlanan çalışmalardır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Markanıza yönelik tasarım anlamında gerekli olan işlerin bir uyum ve düzen içerisinde tamamlanmasını sağlamak için verilen hizmettir.

  • Logo & Amblem Tasarımı
  • Kartvizit Tasarımı
  • Antetli Kağıt Tasarımı
  • Kutu & Etiket Tasarımı

Kurumsal Yayın Tasarımı
Markanızın kurumsal kimlik yönetimi için basılı yayında kullanılacak olan tasarımsal işlerin, kurumsal kimliğe uygun olarak hazırlanması için verilen hizmettir.

  • Afiş
  • Broşür
  • Dergi
  • Katalog vb.

Grafik Tasarım Hakkında Merak edilenler.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım; firma, kurum veya kişilerin mesajlarını iletmek için görsel içeriklerin ve metinlerin oluşturulduğu bir süreçtir. Diğer bir ifade ile, grafik tasarım, sunulacak fikir, ürün ve hizmetlerin üretici ile tüketici arasında bağ kurarak görsel ve metin içerikler aracılığı ile topluma iletilmesidir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar; bir firmanın logosunu tasarlamak kadar basit olabilirken, bazen de kurumsal web sitesinin tasarlanması kadar karmaşık ta olabilir. Grafik tasarım genellikle mesaj, ürün ve hizmet iletmek, markalaşmak ve kurumsal kimlik geliştirmek gibi amaçlar için kullanılır.

Grafik Tasarım Hangi Alanları Kapsar?

Grafik tasarım hizmet alanlarımız; logo ve amblem tasarımı, post tasarımı, banner tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, afiş, broşür, dergi, katalog gibi kurumsal yayın tasarımlarından oluşur. Daha fazla bilgi için Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilir veya iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Grafik Tasarım Hizmeti Neden Önemlidir?

Firma ve markaların tanıtımında görsel öğelerin önemi çok fazladır. Ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlelere etkili ve kısa bir sürede tanıtmak ancak iyi bir görsel tasarım ile gerçekleşebilir. Bu noktada, grafik tasarım ile müşterileriniz ikna edebilir ve rakiplerine göre daha fazla farkındalık oluşturabilirsiniz. Böylece rakiplerinize karşı rekabet üstünlüğü kazanabilir ve pazar payınızı genişletebilirsiniz.

Grafik Tasarım Hizmetinde Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal bir kimlik oluşturmak ve markalaşmak için logo ilk ve en önemli adımdır. Logo tasarımı yaratıcı, özgün, sade ve akıllara kazınan bir yapıda olmalıdır. Logo tasarımında firmanın hedeflerinin, fikirlerinin, değerlerinin ve karakterinin tasarıma aktarılması çok önemlidir. İyi tasarlanan bir logo akılda kalıcılık, markayı yansıtma ve bilinirliği artırmayı sağlar.

Grafik Tasarım Maliyetleri Ne Kadar?

Grafik tasarım fiyatları genel olarak verilecek hizmete, çalışma süresine, kullanılan teknik araçlara, tasarımın kapsamına, ek taleplere, hizmetin verileceği konuma, sektörel ve kişisel beklentilere göre değişkenlik gösterir. Grafik tasarım hizmetine dair kesin fiyatlandırma ancak firma ile görüşülmesine ve ihtiyaçlarının analiz edilmesinden sonra belirlenebilir. Bu konuda ön analiz ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, bir firmanın, kurumun veya organizasyonun duruşu, imajı ve görünen yüzüdür. İyi kurgulanan bir kurumsal kimlik, firmaların piyasada saygınlığının artmasına, akılda kalıcı olmalarına ve onlara duyulan güvenin artmasına imkan sağlar.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur, Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik oluşturma süreçlerinde bu alanda uzman ajanslardan destek almak önemlidir. Çünkü kurumsal kimlik oluşmaya başladığında, oluşan kimlik insanların kafalarında firmanız ile ilişkilendirilir. Dolayısı ile bu noktada yanlış atılan bir adımın telafisi adına yeniden kurumsal kimlik oluşturmak oldukça zor ve zahmetli bir süreçtir. Kurumsal kimlik oluşturma aşamasında kullanılan birçok öğe söz konusudur. Firma tarafından kullanılan tabelalar, üretilen ürün ve ürün ambalajları, iletişim maksatlı kullanılan zarflar, antetli kağıtlar, dosyalar, firma kartvizitleri, firma adına kesilen faturalar firma adına çıkarılan broşürler, dergiler, raporlar, firma bayrakları, takvim veya ajandaları firma kimliğini oluşturmada kullanılan bazı önemli araçlardır. Bu araçlara ek olarak özellikle dijital pazar açısından bakıldığında E-ticaret veya normal web siteleri de kurumsal kimlik oluşturmada önemlidirler.

Call Now Button