Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, dijital dünyada insanların birbirleriyle iletişim haline geçtikleri platformların genel ismidir. Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla sosyal medya, işletmelerin direkt hedef kitleleriyle buluşmasına imkan sağlar. Geleneksel pazarlama yöntemlerinin aksine daha az maliyet ile daha iyi sonuçlar elde edebileceğiniz sosyal medya hizmetleri ile dijital dönüşüme merhaba diyebilirsiniz.

Bir işletmenin sürdürülebilir olabilmesi için en önemli kriterler; çağın ve hedef kitlenin değişen alışkanlıklarına ayak uydurabilmesidir. Günümüzde çağa ayak uydurmak ise sosyal medya araçlarının etkin kullanımıyla gerçekleşir. Hedef kitlenize ulaşmanın yanı sıra potansiyel müşterilerinizi de sosyal medya aracılığıyla kendinize kolaylıkla çekebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?
Sosyal medya danışmanlığı hizmeti aldığınız zaman başlangıç olarak rakip analizi ve sosyal medya hesabınızın analizi yapılır. Yapılan analizler sonucunda hesabınızın rakiplere göre artı ve eksi yönleri belirlenir. Sonrasında artı yönlerin etkilerini kaybetmemesi, eksi yönlerin de artıya dönmesi için çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar kapsamında, takipçilerinizin markaya olan sadakati artırılmaya çalışılır. Ayrıca ilgi çekici ve öğretici paylaşımlar ile hedef kitlenizin size gelmesi sağlanır.

Devam eden süreçte ise belirlediğiniz hedefler doğrultusunda hareket edilerek yönetilen sosyal medya hesaplarınızın, istatiksel incelemeleri düzenli olarak yapılır ve hangi mecrada, hangi taktiklerle daha çok başarılı olduğunuz ortaya konur. Bunun üzerine başarılı olduğunuz yönlerle göre yeni içerik çalışması yapılır. Böylece hedef kitlenizin ve potansiyel müşterilerinizin odak noktalarından biri haline gelmeniz sağlanır.

Hangi Sosyal Medya Platformlarını Yönetiyoruz?
Sosyal medya uzmanı ekip arkadaşlarımız birçok sosyal medya platformuna yönelik deneyime sahiptir. Bu platformlar arasında; Facebook, Instagram, Twitter yer alır. Ancak unutmamak gerekir ki her platform her marka için doğru olmayabilir. Dolayısıyla markanızın incelenmesi sonucunda hedef kitlenize yönelik bir şekilde sosyal medya platformu seçimi yapılması gerekir.

 

Call Now Button